Strona główna Klub Siatkarski Aluron Virtu Warta Zawiercie

Przewodniczący Komisji :
Członkowie Komisji:

HERB KLUBU:

HISTORIA KLUBU MKS WARTA (sekcja siatkówki):
Sekcja siatkarska MKS „Warta” została utworzona w 1972 roku. W 1984 roku awansowali do klasy międzywojewódzkiej. Po sezonie 1985/1986 uplasowała się na drugim miejscu lecz przegrała w Turnieju barażowym. W końcu w 1993 roku Warta zwyciężyła w grach barażowych i świętowała awans do II ligi. Trenerem Zawiercian był wówczas Marian Kustra. Po awansie drużynę przejęła Centrala Techniczno – Handlowa i drużyna występowała na drugoligowych parkietach pod szyldem CTH Warta Zawiercie. W sezonie 1993/1994 zajęli drugie miejsce. Rok później zaczęły się jednak problemy finansowe i drużyna została wycofana z rozgrywek. W sezonie 1995/1996 Wartę przejął TKKF Stadion Este. Jednak był to tylko „chwilowy” ratunek dla sekcji, gdyż w 1997 roku rozwiązano męską siatkówkę w Zawierciu.

Przy opracowywaniu wykorzystano „Monografię Zawiercia” wydaną przez TMZZ pod redakcją Zdzisława Jagodzińskiego.

Stowarzyszenie Klub Siatkarski Warta Zawiercie, ul. Moniuszki 10 (HALA OSIR I) 42-400 Zawiercie e-mail: zarzad@aluronwarta.pl
Bardzo nam miło powitać sympatyków siatkówki w serwisie internetowym Klubu Siatkarskiego ALURON Warta Zawiercie. Mamy nadzieję że wszyscy, którzy są zainteresowani wspaniałą dyscypliną sportu, jaką jest siatkówka znajdą tu przydatne informacje na temat drużyn oraz terminów planowanych rozgrywek KS ALURON Warta Zawiercie. Ponadto zachęcamy do oglądania filmów i zdjęć umieszczonych w dziale galeria.