Strona główna Klub Siatkarski Aluron Virtu Warta Zawiercie

Przewodniczący Komisji :
Członkowie Komisji:

HERB KLUBU:

HISTORIA KLUBU MKS WARTA (sekcja siatkówki):

Sekcja siatkarska MKS „Warta” została utworzona w 1972 roku.

W 1984 roku klub awansował do klasy międzywojewódzkiej. Po sezonie 1985/1986 Warta uplasowała się na drugim miejscu, lecz przegrała w turnieju barażowym.

W końcu w 1993 roku zwyciężyła w grach barażowych i świętowała awans do II ligi. Trenerem zawiercian był wówczas Marian Kustra.

Po awansie drużynę przejęła Centrala Techniczno-Handlowa i ekipa występowała na drugoligowych parkietach pod szyldem CTH Warta Zawiercie. W sezonie 1993/1994 zajęła nawet drugie miejsce. Rok później zaczęły się jednak problemy finansowe i zespół został wycofany z rozgrywek.

W sezonie 1995/1996 Wartę przejął TKKF Stadion Este. Jednak był to tylko „chwilowy” ratunek dla sekcji, gdyż w 1997 roku rozwiązano męską siatkówkę w Zawierciu.

Klub został reaktywowany w 2011 roku jako KS Aluron Warta Zawiercie. W ciągu trzech kolejnych sezonów przebił się z IV do I ligi, gdzie występował od rozgrywek 2014/2015 (już jako Aluron Virtu Warta Zawiercie).

W sezonie 2016/2017 ekipa z Zawiercia zajęła 1. miejsce w I lidze, a następnie poprzez baraże - po pokonaniu 3:1 AZS-u Częstochowa - zapewniła sobie prawo gry w ekstraklasie (PlusLidze) jako Aluron Virtu Warta Zawiercie SA.

Przy opracowywaniu wykorzystano „Monografię Zawiercia” wydaną przez TMZZ pod redakcją Zdzisława Jagodzińskiego.

Aluron Virtu Warta Zawiercie SA , ul. Blanowska 40 (Hala OSiR II), 42-400 Zawiercie, e-mail: klub@aluronvirtu.pl
Bardzo nam miło powitać sympatyków siatkówki w serwisie internetowym Klubu Siatkarskiego ALURON VIRTU WARTA ZAWIERCIE SA. Mamy nadzieję że wszyscy, którzy są zainteresowani wspaniałą dyscypliną sportu, jaką jest siatkówka znajdą tu przydatne informacje na temat drużyn oraz terminów planowanych rozgrywek Klubu Siatkarskiego ALURON VIRTU WARTA ZAWIERCIE. Ponadto zachęcamy do oglądania filmów i zdjęć umieszczonych w dziale galeria.